ÇOCUK ORTODONTİ

Çocuk Ortodonti

Çene Gelişim Bozukluklarının Düzeltilmesi

Tedaviye koruyucu hekimlik yaklaşımı ile erken kaybedilen süt dişlerinin yerine daimi dişler gelene kadar yapılan yer tutucular ile birlikte başlanılır. Erken dönemde kalıtsal olan çeneler arası ilişki bozukluklarını (alt ve üst çenenin ileride ya da geride konumlanması) tedavilerini zaman kaybedilmeden başlanılır aksi takdirde ileri yaşlarda ortodontik tedaviler ya da çeneler arası ameliyatlar ile bu sorunlar giderilebilir. Erken yaşlarda çenelerin herhangi birisi ya da ikisinde gözlemlenen çapraşıklık ya da yer darlıkları, bazı vakalarda çocuğun büyüme potansiyeline uygun olarak planlanıp takıp çıkarılan damaklı teller ile kısa sürede ve kolayca çözümlenebilir.

Ayrıca Prof. Dr. Ahmet Keleş kendi geliştirdiği Keles Keyless Expander, Keles Slider ya da Keles Face Mask aparatlarından faydalanarak dişleri ve çeneleri düzeltmektedir. Aparatların işleyişini incelemek için aşağıdaki ikonlara tıklayın.

           

 

Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.